Jihočeský zvonek

Jihočeský zvonek 1

Pěvecká soutěž s účastí žáků naší školy

V pátek 19.4.2024 se v DDM v Českých Budějovicích konalo okresní kolo soutěže ve zpěvu lidových písní.  Naši školu reprezentovaly čtyři zpěvačky - Žofie Půžová ze 4.B, Stela Razímová z 5.A, Tereza Langerová ze 7.A a Tereza Skřičilová z 8.B. Letošní ročník byl rekordní, co se týká počtu soutěžních čísel, ale i vyrovnanosti jednotlivých výkonů. Tříčlenná porota podle počtu získaných bodů vždy všechny soutěžící rozřadí na stupně vítězů, nikdo tedy neodchází ze soutěže „s prázdnou“. Každý zpěvák je originál, každý se nějak popral s trémou, a myslím, že vybrat z každé kategorie vždy jen tři nejlepší zpěváky by byl letos opravdu nadlidský úkol. A jak naše zpěvačky dopadly? Žofie, Stela a Tereza S. se umístily ve stříbrném pásmu. Tereza Langerová navzdory drobnému výpadku textu hned v úvodu zabojovala a do Borovan dovezla zlaté pásmo! Všem zpěvačkám děkuji za přípravu a skvělou reprezentaci naší školy a gratuluji k výsledkům.

Mgr. Hana Blažková

Datum vložení: 22. 4. 2024 7:16
Datum poslední aktualizace: 22. 4. 2024 7:19

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Sníh v máji - hodně trávy.