Naši žáci se na konverzační soutěži v německém jazyce rozhodně neztratili

Naši žáci se na konverzační soutěži v německém jazyce rozhodně neztratili 1

Okresní a krajské kolo olympiády v německém jazyce

Letošní ročník konverzační soutěže v německém jazyce potvrdil jazykové nadání našich žáků Báry Fučíkové (9.A) a Matěje Kotlíka (8.B). Oba vítězové školního kola se nejprve účastnili okresního kola soutěže v německé konverzaci a gramatice, které se konalo v DDM České Budějovice. Bára se umístila na krásném 10. místě a Matěj v soutěži zabodoval, odvážel si skvělé prvenství a zároveň postup do krajského kola. To proběhlo v DDM v Českých Budějovicích v pátek 5.4.2024. I v krajské soutěži se Matějovi skvěle dařilo, zvládl i dosti náročná konverzační témata, zvolená organizátorem soutěže, kterou byla VŠE v Praze. Píle i jazykové nadání Matěje Kotlíka z 8.B bylo oceněno úžasným 3. místem v krajské soutěži. Matějovi i Báře gratulujeme za jejich umístění a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. R. Korčáková

Datum vložení: 8. 4. 2024 11:57
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2024 12:00

Chladno a večerní mlhy v máji, hojnost ovoce a sena dají.

Sníh v máji - hodně trávy.